• Jasełka 2022

• Uczniowie klasy 2 wraz z paniami Dorotą Gusińską i Teresą Sławiec wprowadziły całą naszą społeczność w świąteczny nastrój pięknym przedstawieniem jasełkowym.

• SURSUM CORDA

• Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji dobroczynnej prowadzonej przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Nasi uczniowie sprzedawali kartki, z których dochód został przeznaczony dla chorych i niepełnosprawnych.

Uczniowie jesteśmy z Was dumni!

• SUKCES!

• Uczennica klasy drugiej Gloria Brzózka zajęła I miejsce w KONKURSIE PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ
            organizowanym przez Libiąskie Centrum Kultury. GRATULUJEMY!

• Język polski inaczej...

• Uczniowie klasy 5a zamienili na kilka lekcji klasę w redakcję dziennikarzy. Czekamy na pierwsze czasopisma. Natomiast uczennica klasy 4 - Lena Latko - zainspirowała się lekturą pt. "Akademia pana Kleksa" i wykonała przepiękny budynek Ambrożego Kleksa i jego uczniów. Wszystkim wychowankom gratuluję kreatywności!

• Mikołajki w Maskotkolandii

• 6 grudnia 2022 r. uczniowie klas I a i I b Mikołajki spędzili w sali zabaw Maskotkolandia w Chrzanowie. Zabawa była wspaniała! Na pewno tam wrócimy! Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego "Mój przyjaciel Miś"

• Z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Mój przyjaciel Miś" został rozstrzygnięty!

Oto lista zwycięzców:

Klasa I A:

I miejsce  - Aleksander Kurdziel

Wyróżnienie – Aleksandra Bąk

Klasa I B:

I miejsce – Mateusz Chmielowski

Wyróżnienie -  Zuzanna Baster

Klasa II:

I miejsce -  Jakub Bigaj

Wyróżnienie -  Wojciech Łatka

Klasa III:

I miejsce – Izabella Kaczmarczyk

Wyróżnienie -  Kacper Czapor

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom

gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach!!!

• I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

• 6 i 7 grudnia na przerwie na korytarzu szkolnym będzie prowadzona sprzedaż kartek świątecznych, aby wspomóc Stowarzyszenie Sursum Corda („W górę serca”), które pomaga chorym i niepełnosprawnym.

Koszt 1 kartki wraz z kopertą – 3 zł.

Kartkę można wykorzystać do przesłania świątecznych życzeń osobie z rodziny lub znajomemu.Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na konto Stowarzyszenie Sursum Corda.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

• Pokazy kriogeniczne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

• Uczniowie klasy 8a mieli okazję zobaczyć lewitację, nadprzewodnictwo, argon w trzech stanach skupienia, sublimację oraz wiele ciekawych doświadczeń z ciekłym azotem podczas nietypowej lekcji chemii, która odbyła się na Wydziale Chemii UJ w Krakowie.

B.Szewczyk

• Szkolny Konkurs Recytatorski "Nasze kwiaty - poezja Marii Konopnickiej".

• 29 listopada odbył się kolejny - V Szkolny Konkurs Recytatorski "Nasze kwiaty - poezja Marii Konopnickiej". Maria Konopnicka - patronka roku 2022 - jest jedną z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej. Uczniowie klas I - III i dzieci z przedszkola w naszym Zespole Szkolno - Przedszkolnym bardzo chętnie przystąpiły do Konkursu i z całego wachlarza pięknych wierszy wybrały i przypomniały nam, i te bardziej znane i lubiane, i te mniej pamiętane utwory.

Dziękujemy nauczycielom, rodzicom uczniów i dzieci z przedszkola za bardzo dobre przygotowanie najmłodszych oraz za dobór odpowiednich strojów i rekwizytów.

Dziękujemy wszystkim występującym i im serdecznie gratulujemy - odwagi, pięknych recytacji a przede wszystkim chęci.

Dziękujemy jury w składzie: pani Ewa Morawa - Banasik, pani Irmina Jaroszkiewicz i pani Dorota Martens - Kudaj za zangażowanie w ocenianie. Komisja konkursowa wcale nie miała łatwego zadania, ocenić tylu młodych artystów to nie lada wyzwanie.

Wyniki Konkursu przedstawiają się następująco:

Uczniowie klas I - II

I miejsce - Gloria Brzózka "Sposób na laleczkę" kl. II

II miejsce - Karol Dudek "Postanowienie" kl. II

III miejsce - Leonard Rodak "Stefek Burczymucha" kl. IB

Wyróżnienie - Emilia Sas - "Sposób na laleczkę" kl. IA

Przedszkolaki

Grupa III "Kotki"

I miejsce - Nadia Godyń "Skrucha Józi"

Wyróżnienie -  Barbara Kazubek "Pranie"

Wyróżnienie - Agata Papuzińska "Sposób na laleczkę".

Grupa I, II "Biedroneczki", "Motylki"

I miejsce - Fabian Gągolski "Ogródek"

Wyróżnienie - Piotr Cholewiński "Zła zima"

Wyróżnienie - Laura Gnutek "Jabłonka"

Wyróżnienie - Karolina Cholewińska "Jesienią".

Organizatorki: Patrycja Gąsiorowska, Magdalena Chamik.