• I po egzaminach...

• Drodzy ósmoklasiści jesteśmy z Was dumni. Frekwencja 100% przez trzy dni! Miło było patrzeć na Wasze skupione twarze, gdy pisaliście egzaminy do ostatnich sekund. Naprawdę daliście z siebie wszystko. Dziękujemy.

• Zabrze - zwiedzanie kopalni Guido

• 4 maja klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Zabrza. Uczniowie przepłynęli najdłuższą Sztolnią Królowej Luizy (1100m), przespacerowali się wyrobiskiem byłej kopalni oraz mieli okazję spotkać Skarbnika i Utopka. Po wędrówkach podziemnymi korytarzami mogli wykonać własnoręcznie czarne mydła, aby rodzice mogli ich poznać po szychcie na grubie. ;-)

• Robotyka w klasie 5a

•    Każda para uczniów wykonała inną pracę. Były karuzele, huśtawki, czujniki kolorów, motyl, a nawet prom kosmiczny. Jak zwykle uczniowie świetnie sobie poradzili, a ja z zachwytem przyglądałam się młodym programistom.

B. Szewczyk

• 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Trzebińskie obchody tego święta rozpoczęto uroczystą Mszą św. w Kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła, a następnie przemaszerowano ul. Piłsudskiego na trzebiński rynek. Po przywitaniu gości przez burmistrza miasta Jarosława Okoczuka, została wciągnięta flaga na maszt. Uczniowie ze szkół w Myślachowicach i Psarach zaprezentowali program artystyczny. Naszą szkołę prezentowali: Aleksandra Klimkowaska, Julia Janikowska, Natalia Czapor, Weronika Ochwat, Filip Dudek, Hubert Gorczyca oraz Wiktor Bogacki.

• Mistrzyni Szymborska

• Od kilku miesięcy uczniowie klasy: 4, 5a, 6b i 8a, biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Mistrzyni Szymborska. Co zrobili do tej pory? "Ulepili" lepieje (kl. 4, 5a), tworzyli kolaże oraz wyklejanki, na których prezentowali obrazy poetyckie (kl. 6b i 8a), brali udział w rozmaitych zadaniach konkursowych: śpiewali oraz recytowali wiersze, a także wykonywali portrety noblistki. Czytali i interpretowali wiersze Wisławy Szymborskiej. Ostatnio zmierzyli się z kreatywnym zadaniem w Klasowym Konkursie Fotograficznym Bądź jak Szymborska. Powstały wspaniałe prace! Piętnaścioro uczniów pokusiło się o wcielenie się w postać noblistki. Oto zdjęcia tych, którzy dosłali wersję elektroniczną fotografii i zgodzili się na publikację. Czy umiecie rozpoznać swoich znajomych ze szkoły? Galeria będzie uzupełniana.

Każda inicjatywa wymagała od uczniów zaangażowania i pomysłowości. Gratuluję chęci, dotychczasowych pomysłów i odwagi! Działamy dalej! Opiekunka:  A. Szymiec-Ząbek.

PS Do udziału w niektórych inicjatywach udało się namówić również uczniów z pozostałych klas.