• Finał projektu fotografii organicznej – Dary Matki Natury

• We wrześniu 2022r. uczniowie klasy 5b naszej szkoły wraz z wychowawcą Moniką Popielą rozpoczęli realizację projektu związanego z fotografią organiczną, który został nazwany Dary Matki Natury. Fotografia organiczna to sposób na nietypowe zdjęcia, które powstają poprzez połączenie papieru fotograficznego, materii organicznej – czyli na przykład roślin, pożywienia – a następnie skropione wodą zostają wystawione na działanie promieni słonecznych. Przewodnikiem, instruktorem i mistrzem był dla nas Pan Karol Mroziewski, prowadzący Pracownię Fotograficzną – Fotoklub Trzebińska Kinematografia. Cały Projekt powstał we współpracy Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Młoszowej z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini.

Uwieńczeniem projektu był wernisaż prac, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Młoszowej 21 marca 2023 r. Nie bez powodu wybraliśmy na finał pierwszy dzień wiosny. Nasze prace rozkwitają niesamowitą paletą barw i zapraszają widza do tajemniczego ogrodu wyobraźni i poezji.

Spotkanie uświetniło zaszczytne grono zaproszonych gości, którym za przybycie serdecznie dziękujemy! Rodzicom uczniów klasy 5b bardzo dziękujemy za przygotowanie dla wszystkich zgromadzonych słodkiego poczęstunku.

A oto krótka fotorelacja z wernisażu, który wciąż można zobaczyć na korytarzu w naszej szkole. Zapraszamy! Prace zostaną również wkrótce wystawione w trzebińskim Kinie Sokół.

Pozdrawiamy,

Monika Popiela – wychowawca klasy 5b

wraz z Uczniami z klasy 5b

• Dzień Idola!

• W piątek Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole "Dzień Idola". Uczniowie przebrali się za swoich idoli, dzięki temu można było podziwiać znanych celebrytów, youtuberów, postacie z filmów, seriali oraz bajek, a także ratowników medycznych, żołnierzy, czy prawników.

Wszyscy uczniowie doskonale się bawili!

• Piżamowy poniedziałek!

• W poniedziałek uczniowie chętnie przyłączyli się do zabawy organizowanej przez Samorząd Uczniowski i przyszli do szkoły w zabawnych piżamach.

Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor!

• Klasa 5b - ostatnie zajęcia z robotyki.

• Ogromną frajdę miałam patrząc na powstające roboty -NARCIARZY w klasie 5b. Niektórzy uczniowie w ciągu dwóch lekcji ukończyli swoje zadanie. Mogli wówczas wykorzystać inne czujniki przy budowaniu robotów swojego pomysłu. Kreatywność młodych umysłów jest wielka! Cóż, klasa 5b postawiła mi wysoką poprzeczkę, muszę wymyślać trudniejsze zadania :-)

B. Szewczyk

• KOLEJNY SUKCES!

Miło mam zakomunikować, że uczennica klasy drugiej Gloria Brzózka

zdobyła wyróżnienie

w I POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI I PIEŚNI POLSKIEJ

„Piosenki, z których się żyje”(kategoria solo).

Konkurs był objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Trzebini Pana Jarosława Okoczuka.

Gratulujemy Glorii i życzymy dalszych sukcesów. BRAWO!

• ZAWODY SPORTOWE - WYNIKI

• Pływanie

INDYWIDUALNIE

DZIEWCZĘTA

- Aleksandra Kłaput (6b) 1 miejsce na szczeblu gminy, 2 miejsce w powiecie, 28 miejsce  na szczeblu województwa

- Karolina Chechelska (8a) 3 miejsce na szczeblu gminy, 3 miejsce w powiecie, 30 miejsce  na szczeblu województwa

- Weronika Ochwat (8a) 2 miejsce na szczeblu gminy, 3 miejsce w powiecie, 28 miejsce  na szczeblu województwa

DRUŻYNOWO

CHŁOPCY - klas 8- 2 miejsce na szczeblu gminy, 3 miejsce w powiecie

Tenis stołowy - Igrzyska Dzieci

DRUŻYNOWO

Piłka siatkowa

KLASY 4-6

KLASY 7-8

DZIEWCZĘTA - 3 miejsce na szczeblu gminy

CHŁOPCY - 3 miejsce na szczeblu gminy

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Piłka koszykowa

KLASY 4-6

CHŁOPCY - 1 miejsce na szczeblu gminy, 2 miejsce na szczeblu powiatu

KLASY 7-8

CHŁOPCY - 4 miejsce na szczeblu gminy

• Lekcja on-line w klasach szóstych

• Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie? Na taki temat została przeprowadzona lekcja on-line, w której udział wzięli uczniowie klas 6a i 6b w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.

• Podsumowanie konkursów

• W dniu dzisiejszym uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursach z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz projekcie Mistrzyni Szymborska. Wychowankowie zachwycili nas pięknymi portretami noblistki, recytacją i śpiewem. Gratulujemy wszystkim odważnym i utalentowanym wychowankom! Brawo!!! Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków. Na zdjęciach znajdują się uczniowie obecni w szkole. Wszystkich pozostałych uczestników, zapraszamy po odbiór nagród po powrocie. Organizatorki: A. Szymiec- Ząbek, M. Noworyta.

Portreciści: Aleksandra Batko kl.1b, Zuzanna Baster kl.1b, Małgorzata Smaga kl.1b, Emilia Sas kl.1a, Bądziusz Elżbieta kl.3, Róża Zabrzańska kl.4, Marcin Zabrzański kl.6b, Natalia Chodyńska kl. 8a. Piosenkarki: Róża Zabrzańska kl.4, Julia Trębacz kl.4, Natalia Pytlik kl.6a. Recytator:  Marcin Zabrzański kl.6 b.