• Ja - bohater literacki!

• Podsumowaniem MDJO w naszej szkole był Konkurs Literacko - Fotograficzny ,,Ja- bohater literacki ". Wyróżnienie specjalne otrzymała Liliana Odrzywołek z kl. 1. Brawo!

Znam całkiem dobrze Harrego Pottera.

Krzyczę Leviosa i wszystko lata,

Jestem Hermiona z magicznego świata.

Liliana Odrzywołek, klasa I

• Kiermasz wielkanocny!

19 marca w naszym zespole odbył się Wiosenny Kiermasz Wielkanocny. Można było na nim zakupić ciasta, babeczki świąteczne, kartki, palmy wielkanocne, pisanki lub stroiki. W organizację i przebieg zaangażowani byli uczniowie, przedszkolaki, rodzice i nauczyciele. Ozdoby wykonywane były na lekcjach, zajęciach przedszkolnych, świątecznych warsztatach i po zajęciach. Ciasta natomiast były pieczone w domach przez cudownych rodziców i dziadków .

Zebrane pieniądze przeznaczone będą na bieżące sprawy uczniów i przedszkolaków.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC, ZAANGAŻOWANIE I OBECNOŚĆ W TYM PIĘKNYM DNIU.

• IV Powiatowe Dyktando w Języku Obcym

• Zwycięstwo!!! Brawa dla mistrzyni!!! Aleksandra Jaroń jesteśmy dumni Nasze uczennice Natalia Dusza z klasy 7a oraz Aleksandra Jaroń z klasy 6a wzięły udział IV Powiatowym Dyktandzie w Języku Obcym pod Honorowym Patronatem Starosty Chrzanowskiego oraz Burmistrza Miasta Trzebini. Ola zajęła 1. miejsce w Dyktandzie z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w kategorii klas 4-6 Gratulujemy!!! Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Trzebini przy współpracy Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini i Szkoły Językowej Extra English.

Gratulujemy naszym uczennicom oraz p. Małgorzacie Mardyle - opiekunce Oli! Ola i Natalia - you're simply the best.

• Warsztaty kulinarne w L'Antica Stazione

• Miło jest uczyć się nowych rzeczy i poznawać różne zawody. Uczniowie klasy 4 dowiedzieli się jak przyjemnie i smacznie można spędzić czas z koleżankami i kolegami z klasy, robiąc samodzielnie pizzę. Dziękujemy L' Anitica Stazione w Trzebini za bardzo interesujące warsztaty.

• GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY " GŁOWOŁAMACZE" - WRACAMY Z PUCHAREM

Nasza szkoła po raz drugi z rzędu wygrywa w III Gminnym Konkursie Matematycznym "GŁOWOŁAMACZE" pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka i Banku PKO BP.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas II i III szkół podstawowych Gminy Trzebinia i miał formę rywalizacji drużynowej.

Nasi uczniowie rozwiązali dwadzieścia zadań o zróżnicowanym stopniu trudności i byli bezkonkurencyjni .

Puchar Przechodni wraca do Zespołu Zespół Szkolno - Przedszkolny w Młoszowej

A oto nasze matematyczne gwiazdy :

Tytus Kaczor - klasa 2 a

Mateusz Chmielowski - klasa 2 b

Kacper Kasprzyk - klasa 3

Wojciech Babiarz - klasa 3

Brawo chłopcy, jesteście niesamowici.

Dziękujemy Szkole Podstawowej Nr 4 im. Orła Białego w Trzebini za świetnie zorganizowany konkurs .

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników, a nauczycielom przygotowującym drużynę (p. Kinga Hus, p. Małgorzata Noworyta, p. Urszula Kokoszka) świetnego wyniku swoich podpiecznych!

• I Powiatowy Konkurs Matematyczno - Finansowy

• 15.03.2024 Weronika Kaźmierczak z kl. 7a i Lena Smarzyńska z kl.7b wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Matematyczno - Finansowym. Finansami trzeba umieć zarządzać! Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach prowadzonych przez II LO. Konkurs organizowała SP w Luszowicach. Co prawda dziewczynom nie udało się zająć miejsca na podium, ale zdobyte doświadczenie, poznanie nowych ludzi, opanowanie stresu jest bardzo cenne. Za rok znowu tam będziemy! Nauczyci przyg. uczniów: p. Stenia Rejdych.

• II Powiatowy Konkurs Matematyczno - Historyczny.

• W Dniu Liczby 14.03.2024 w LO w Trzebini odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczno - Historyczny. Z trudnymi zadaniami matematycznymi zmagali się: Martyna Stojewska, Weronika Kaźmierczak, Mikołaj Zając i Rafał Gnyś. Szczególne brawa dla Mikołaja, który otrzymał wyróżnienie oraz dla nauczyciela przygotowującego - p. Steni Rejdych. Nie było łatwo!

• Robotyka w naszej szkole :-)

• Od początku roku szkolnego, uczniowie klasy 4-7 na lekcjach informatyki realizowali innowację na temat budowy i programowania robotów. Wszyscy uczniowie mogli skorzystać z gotowych projektów lub zbudować własnego robota. Klocki Lego nadal cieszą się ogromnym powodzeniem, a kreatywność podopiecznych jest nieograniczona :-)

Na tych lekcjach powstało wiele pojazdów, statków kosmicznych, huśtawek, karuzel, spirografów czy gier sterowanych komputerowo. Wszystkie działały!

Gratuluję moim programistom, jestem z Was dumna! Przed nami nowe wyzwania!!!

B. Szewczyk

• GMINNE ELIMINACJE POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO!

Dzielni recytatorzy reprezentowali szkołę w gminnych eliminacjach Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Serdecznie gratulujemy odwagi i pięknych deklamacji: Julii Trębacz, Michalinie Siemek i Kamilowi Trębaczowi. Szczególne wyrazy uznania dla Julii Pasternak z kl.5 za zdobycie wyróżnienia oraz dla jej opiekunki - p. Angeliki Szymiec - Ząbek. Jesteśmy z Was wszystkich dumni!

• Dzień Bohaterów Literackich!

• Po szkole wędrują dziś interesujące postacie rodem z książek! Klasy starsze na lekcji j. polskiego wcielają się w wybranych bohaterów. Jest ciekawie i zabawnie.

Gratulujemy pomysłowych i pieknych kostiumów! Organizatorki dnia: A. Szymiec-Ząbek, M. Noworyta.

• Tydzień Gramatyki z Edukreatywne!

• Uczniowie klasy 4, 5, 6a oraz 7b pracują wytrwale i powstają apteczki gramatycznej pomocy (części mowy i części zdania). W ten kreatywny sposób przypominamy informacje z gramatyki. Dobra robota Uczniowie! Gratuluję zaangażowania i pomysłów! A.Szymiec - Ząbek.