• Lekcja biologii połączona z plastyką!

• Uczniom bardzo podobała się lekcja biologii połączona z zajęciami plastyki.
            Podczas lekcji biologii zdobyli niezbędne informacje na temat budowy kómórki roślinnej, zwierzęcej oraz bakteryjnej. Następnie na zajęciach z plastyki wykonali makiety komórek, co pozwoliło na utrwalenie wiedzy oraz lepsze zrozumienie tematu.

A. Gągolska

A. Kozioł- Pilaszek

• Wisława Szymborska patronką 2023 roku!

• Nasza szkoła przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Projekcie "Mistrzyni Szymborska". Postanowilismy lepiej poznać zarówno życie, jak i twórczość tej wspaniałej poetki. W różnych miejscach szkoły pojawiły się również ciekawostki o noblistce. Czy wiecie, że uwielbiała skrzydełka z KFC, a znajomi nazywali ją Ichna? Na korytarzu zawisły piękne wiersze Wisławy Szymborskiej i inspirujace cytaty. Do pracy włączyli się także uczniowie klas 4-8 i tak powstały lepieje oraz kolaże inspirowane twórczością autorki. To nie wszystko, działamy dalej! Czekamy także na prace konkursowe (zerknijcie koniecznie do zakładki "Ogłoszenia" w dzienniku elektronicznym).

• Robotyka w klasie 6b - to były wyścigi

• Uczniowie wykonali pojazdy na wyścigi ;-). Wszystkie piękne choć każdy inny. Kreatywność młodych ludzi robiła na mnie ogromne wrażenie. Programy do sterowania autkami i ludzikami były ciekawe i przemyślane. Samochody jeżdziły po całej sali: w przód i w tył, a niektóre nawet same skręcały. Były to zajęcia inspirujące i jak zwykle bardzo głośne w 6b ;-) Nie mogę doczekać się kiedy to powtórzymy.

B. Szewczyk

• Podziękowanie dla naszej szkoły! Przerwa na czytanie.

• Szanowni Państwo,

z radością i wyrazami uznania za zaangażowanie w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwa "Przerwa na czytanie".  Skoro gitarzyści mają swój rekord to czemu nie i czytelnicy! Po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek - Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach.

Oficjalnie ogłaszamy, że zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających  na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!

Dziękujemy, że byliście częścią naszego wydarzenia.

Anna Giniewska

pomysłodawczyni i koordynatorka akcji

Koordynatorzy szkolni: p. Angelika Szymiec - Ząbek we współpracy z  p. Patrycją Gąsiorowską i p. Moniką Popielą.