• Wyniki - Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny - etap szkolny.

• Uprzejmie informujemy, że uczestnicy konkursu uzyskali następującą liczbę punktów na 25 możliwych do zdobycia:

Zuzanna Popiela kl. 6a - 23 punkty

Weronika Kaźmierczak kl.7a - 20 punktów

Jan Guzgan kl.6b -18 punktów.

Serdecznie gratulujemy!

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Zuzia i Weronika. Kolejny etap konkursu planowany jest na 18 marca.

Ocenie podlegały następujace elementy:

• staranność i oryginalność elementów graficznych (5pkt),

• płynność pisma i estetyka połączeń literowych (5pkt),

• kompozycja pracy (5pkt),

• poprawność ortograficzna i interpunkcyjna (5pkt),

• oryginalność ujęcia tematu (5pkt)

Koordynator konkursu: A.Szymiec - Ząbek

Komisja konkursowa: A. Kozioł - Pilaszek, M. Popiela

• Kaligraficzne zmagania! Bierzemy udział!

• Do etapu szkolnego zapisało się ośmioro uczniów, a przybyło troje odważnych! Mocno trzymamy kciuki za tych, którym kaligrafia nie jest straszna!

Początek zadania konkursowego... Jest pięknie.

• 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!

• Jak zawsze przypominamy o pięknie i wartości języka dla nas wszystkich! A nasz język ojczysty jest zachwycający. Nasze szkolne aktywności z okazji tego święta rozpoczniemy po feriach.

PS Przy okazji święta uprzejmie przypominamy o możliwości zapisania się do końca lutego do I Szkolnego Dyktanda Rodzinnego (ogłoszenie i zapisy w dzienniku elektronicznym). Organizatorki MDJO: A.Szymiec-Ząbek, M. Noworyta.

Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie,

W szczękach chrząszcza trzeszczy miąższ,

Czcza szczypawka czka w Szczecinie,

Chrząszcza szczudłem przechrzcił wąż.

Czesław Kruszewski, Chrząszcz

• Krakusi wychodzą "na pole". W innych regionach Polski idzie się "na dwór".
            • Kujawiacy i Poznaniacy  mówią  bryle. W  innych regionach to okulary.
            • Ślązacy powiedzą - kołaczyki, mieszkańcy Wielkopolski, że szneki. Ważne, żeby drożdżówki były smaczne, prawda?
            • W większości regionów Polski  mówi się "kapcie". Na Śląsku i w Wielkopolsce funkcjonuje określenie "laczki", na wschodzie mówi się "ciapy", a w Częstochowie "chapcie".
            • Ziemniaki? A może "pyry", jak w Poznaniu? Albo śląskie kartofle? Górale mówią że to  grule. Kaszubi że  to "bulwy".
            • Mątewka to przyrząd kuchenny wykorzystywany najczęściej do mieszania składników surowego ciasta. Na Śląsku mówi się na to rogolka, w Poznaniu kwirlejka, koziołek na Kujawach, kołotuszka na wschodzie.

Źródło: Onet.pl wiadomości

• Ferie czas start!

• W tanecznym nastroju zabaw karnawałowych zaczynamy dzisiaj ferie. Wszystkim tym, którzy czekali na nie niecierpliwie, życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku!

• POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NAUCE JĘZYKA POLSKIEGO

Nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali podczas zmagań konkursowych. Roman Klimkowski z klasy 5 zdobył III miejsce w kategorii uczniów klas 4 - 5 (naucz.przygotowujący ucznia: A. Szymiec-Ząbek).  Pozostali uczestnicy: Julia Pasternak z kl. 5, Karol Hapek z kl. 4 (naucz.przyg. A.Szymiec - Ząbek) oraz Kamil Trębacz z kl. 7a (naucz.przyg. M. Popiela), wrócili z wyróżnieniami.

Gratulujemy wszystkim uczniom!

• 🍀 Dzień Otwarty w naszej szkole 🍀

•     Wczoraj mieliśmy ogromną przyjemność gościć u nas przedszkolaków wraz z rodzicami. Na początku swoje umiejętności zaprezentowali nasi uczniowie, a następnie najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych i z klockami LEGO.

Ostatnim punktem programu była lekcja otwarta z przyszłą wychowawczynią 1 klasy, p. Kingą Hus.

Dziękujemy, że byliście z nami 🍀🍀

Czekamy na Was we wrześniu :)