• fot. W. Bogacki, ZSP w Młoszowej
          • MAMY TĘ MOC!!!

Od 16 do 20 października Zespół Szkolno Przedszkolny w Młoszowej dołączył do ogólnopolskiej akcji Tydzień Uczniowskiej Supermocy. 💪 W tym roku pod hasłami: Poznaj swoje SuperMoce oraz Zostań Królem/Królową swojego czasu. Warto wiedzieć, na jakie cechy swojego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności postawić, poznać siebie i swoje mocne strony, a każdy z nas posiada jakiś talent. Warto też nauczyć się mądrze gospodarować swoim czasem, aby znaleźć czas na naukę, ale też na zabawę i spotkania z przyjaciółmi.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

We wtorek 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Była to doskonała okazja do zwrócenia uwagi na konieczność dbania o zdrowie psychiczne i podejmowania kroków, które pomagają zachować dobre samopoczucie.
            Tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego brzmiało: „Zdrowie psychiczne prawem każdego człowieka”.
            W ramach zajęć prowadzonych przez psychologa szkolnego uczniowie klas 6a, 4a, 7a zapoznali się z różnymi sposobami dbania o kondycję psychiczną. Uczniowie klasy 6a wykonali plakaty promujące zdrowie psychiczne. W swoich pracach zamieścili hasła zachęcające do dbania o swoją kondycję psychiczną:

• MAMY TO!!!

🏀⚽️🏐🏸🏊‍♀️ Wczoraj Dyrekcja szkoły odebrała z rąk Pana Burmistrza Jarosława Okoczuka dwa bony o wartości 900zł za sukcesy sportowe w ubiegłym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz Trenerom Panu Łukaszowi Pałce oraz Panu Ryszardowi Basterowi💪💪💪👍🏆🥇🏆🥇 Brawo! Tak trzymać 🥳 Powodzenia w obecnym roku szkolnym- trzymamy kciuki👍

• "KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI"

2.10.23. klasa V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej wykonała zadanie z Ogólnopolskiego Projektu "Każdy inny, wszyscy równi".

Uczniowie poznali różne rodzaje niepełnosprawności, wspólnie zastanowiliśmy się nad możliwościami i ograniczeniami osób z niepełnosprawnością.

Następnie uczniowie wykolorowali kolorowanki autorstwa Pana Łukasza Kufty. Pan Łukasz Kufta jest osobą chorująca na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i porusza się na wózku inwalidzkim. Tworzy kolorowanki ukazujące różne aspekty niepełnosprawności, ale również siłę ducha i odwagę tych, którzy mimo przeciwności losu idą przez życie z podniesioną głową.

• Sprzątanie świata łączy ludzi!

W tym roku akcję Sprzątania świata w naszej Szkole organizowaliśmy

z Fundacją Nasza Ziemia, Przedszkolem oraz Wydziałem Ochrony Środowiska w Trzebini.

Akcja przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi!”.

Celem była:

- edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko

• Stypendia naukowe wręczone...

Z ogromną dumą i satysfakcją informujemy, że wczoraj aż 9 (najwięcej w gminie) najzdolniejszych Uczniów i Absolwentów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Młoszowej otrzymało stypendium naukowe w ramach "Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Gminie Trzebinia”. Nagrody wręczał Pan Burmistrz Jarosław Okoczuk wspólnie z radnymi: Panią Katarzyną Majewską oraz Panem Wojciechem Hajdukiem. Nagrodzeni Uczniowie: Natalia Dusza kl.7a, Aleksandra Jaroń kl.6a, Małgorzata Szlachta kl.6a, Mikołaj Zając kl.7b oraz Absolwenci: Natalia Chodyńska, Natalia Czapor, Michalina Janik, Hubert Gorczyca oraz Szymon Tyrański. Brawo Życzymy Wam dalszych sukcesów, realizujcie swoje plany, rozwijajcie skrzydła Trzymamy kciuki!!!

• LEKKOATLETYCZNE SUKCESY SZYMONA

Szymon Kozioł, uczeń klasy 6b, odnosi sukcesy lekkoatletyczne.
            We wrześniu tego roku, w Brnie w Czechach, odbyły się 18 European Kids Athletics Games – największe lekkoatletyczne zawody dla dzieci w Europie.
            Szymon biegł w nich na 60 m oraz skakał wzwyż. Bieg skończył z wynikiem 9.44, a skok wzwyż - 128
            cm. Wśród 2500 uczestników z całej Europy Szymon zajął bardzo wysokie 13 miejsce!

• Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek 15 września obchodziliśmy hucznie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Młoszowej 20. Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli Święto Kreatywności, bardzo ważne święto, podczas którego skupiamy się na rozwoju pasji i zainteresowań dzieci. Były gry interaktywne, zabawy integrujące społeczność szkolną, łamigłówki, konkursy, historie, wierszyki inspirowane historią Vashti - dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności.

• KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI

Z wielką przyjemnością możemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2023/2024 do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI. Projekt ma na celu uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

• Koduj z GIGANTAMI

Największe bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży online oraz stacjonarnie w kilkudziesięciu miastach w Polsce! Szczegóły w linku poniżej:

Drodzy Uczniowie,

zachęcam Was do zapisu na dowolne bezpłatne warsztaty online (poproście rodziców o pomoc). Możecie projektować strony, programować w Scratch'u, albo poznać języki programowania tj. Python, C++ lub C#. A może interesuje Was Minecraft?

• Klub Wyspiańskiego
      • Urząd Miasta w Trzebini