• Pierwszy Dzień Wiosny i Międzynarodowy Dzień Wody!

• 27.03.2023 09:44
            • We wtorek w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny oraz Międzynarodowy Dzień Wody. W tym dniu uczniowie wykonywali przydzielone dla klas zadania, w tym ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem wody. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia.
              Małgorzata Noworyta
            • Lekcja biologii połączona z plastyką!

• 16.01.2023 16:48
            • Uczniom bardzo podobała się lekcja biologii połączona z zajęciami plastyki.
              Podczas lekcji biologii zdobyli niezbędne informacje na temat budowy kómórki roślinnej, zwierzęcej oraz bakteryjnej. Następnie na zajęciach z plastyki wykonali makiety komórek, co pozwoliło na utrwalenie wiedzy oraz lepsze zrozumienie tematu.

A. Gągolska

A. Kozioł- Pilaszek

• 19 DO 27 LISTOPADA 2022 - EUROPEJSKI TYDZIEŃ REDUKCJI ODPADÓW

• 16.01.2023 08:10
            • Wydarzenia organizowane podczas Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów w całej Europie odnoszą się do zasady „3R” – reduce (redukuj), reuse (ponownie używaj), recycle (poddawaj recyklingowi), która stanowi jeden z filarów zrównoważonego rozwoju.
              Z okazji obchodów europejskiego tygodnia redukcji odpadów każda z klas przygotowała gazetkę ekologiczną według poniższego harmonogramu:
              Klasy I -III - Tematyka związana z segregacją odpadów. Uczymy się segregować śmieci.
              Klasa IVA - Racjonalne gospodarowanie zasobami energii. Jak oszczędzać energię?
              Klasy VA i VB - Racjonalne gospodarowanie zasobami wody. Jak oszczędzać wodę?
              Klasy VIA i VIB - Świadome zakupy konsumenckie. Jak planować zakupy, by nie marnować żywności i nie tylko żywności? Czy warto organizować kiermasze rzeczy używanych, aby dać im drugie życie?
              Klasy VIIIA i VIIIB - Racjonalne gospodarowanie zasobami przyrody. Odnawialne źródła energii.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie!
              Małgorzata Noworyta
            • Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2022" zakończona!

• 09.10.2022 12:10
            • Jak co roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022" koordynowanej przez Urząd Miasta w Trzebini, która odbyła się między 26 września a 7 października. Hasłem przewodnim tegorocznej ogólnopolskiej akcji było: "Wszystkie śmieci są NASZE!". W tym roku kampania miała na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale także zwrócenie uwagi, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas.

Bardzo dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie!

Małgorzata Noworyta

• Nagrody w konkursie fotograficznym "Wiosna w obiektywie 2022" rozdane!

• 25.07.2022 11:20
            • Konkurs fotograficzny cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wzięło w nim udział 13 uczestników. Po długich analizach zdjęć zarówno w formie elektronicznej, jak i wydrukowanej komisja wyłoniła zwycięzców, a dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia.
              Oto lista zwycięzców:
              I miejsce Natalia Chodyńska klasa 7A
              II miejsce Łucja Kurdziel klasa 8A
              II miejsce Filip Kosowski klasa 5A
              III miejsce Natalia Pytlik klasa 5A
              Wyróżnienia otrzymali:
              Kacper Charańczuk klasa 7B
              Tomasz Szlachta klasa 7A

Serdecznie gratulujemy!
              Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród w konkursie.
              Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2022 Z GRUPĄ ENERIS

• 06.05.2022 15:14
            • W ramach wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 2022 z Grupą Eneris nasza szkoła otrzymała zestaw 8 gier dydaktycznych.

Serdecznie dziękujemy Grupie Eneris za zaproszenie do współpracy oraz przekazanie gier edukacyjnych dla szkoły!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2022 Z GRUPĄ ENERIS

• 27.04.2022 16:22

Z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia w naszej szkole zostało zorganizowanych szereg akcji ekologicznych promujących ten dzień. W tym roku nasza szkoła została zaproszona do współpracy przez Grupę Eneris aby wspólnie celebrować ten dzień pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. W działania na rzecz poprawy środowiska naturalnego zaangażowali się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele z naszej szkoły oraz przedszkola.

Klasy I- III wspólnie z wychowawcami uczyły się jak właściwie segregować śmieci oraz wypełniały kolorowanki i edukacyjne karty pracy.

Klasy IVA I IVB wykonały plakaty z okazji Dnia Ziemi, na których zawarte zostały wskazówki, jak dbać o naszą planetę.

Klasy VB oraz klasy VIIA i VIIB uzupełniały puzzle oraz sketchnotki postulatami oraz radami dotyczącymi ochrony planety Ziemi.

Klasy VA oraz klasy VIIIA i VIIIB wzięły udział w akcji sprzątania w Młoszowej.

Dzieci z przedszkola wspólnie z wychowawcami wykonały transparenty oraz zaangażowały się w akcje sprzątania terenu wokół szkoły.

Natomiast dzieci podczas zajęć świetlicowych otrzymały kwiaty do posadzenia w swoich przydomowych ogródkach oraz obejrzały film edukacyjny „EduKredka - Dzień Ziemi”  link poniżej:

Dziękuję wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie .