• 22 MARCA- ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

• 27.03.2022 13:00
            • We wtorek 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody.

Uczniowie aktywnie zaangażowali się w zajęcia organizowane w tym dniu.

Celem akcji było podniesienie świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych oraz
              rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Podczas zajęć edukacyjnych w tym dniu uczniowie dowiedzieli się, że:

• dostęp do czystej wody to prawo człowieka;
              • 785 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej;
              • są miejsca na świecie, gdzie występują bardzo duże deficyty wody pitnej;
              • jesteśmy współodpowiedzialni za nasze środowisko naturalne;
              • możemy podjąć konkretne działania aby zmienić swoje nawyki i zacząć oszczędzać wodę;
              • woda zanim trafi do naszych szklanek musi przejść podróż w stacji uzdatniania wody.

Uczniowie klas I –III otrzymali kolorowanki przedstawiające kropelkę wody oraz wzięli udział w projekcji dwóch filmów edukacyjnych:

„Niezwykła podróż kropelki”

„Oszczędzaj wodę”

Natomiast uczniowie klas IV-VIII posiadali przypiętą do bluzy krople wody, a także
              obejrzeli animację zwracającą uwagę na problemy związane z dostępem do wody pitnej na świecie.
              Dodatkowo klasa IV wykonała plakat dotyczący oszczędzania wody.

Dziękuję wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie smiley

• AKCJA DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ 2021/2022

• 20.02.2022 12:13
            • W listopadzie uczniowie naszej szkoły zaczęli przygotowania do Akcji Dokarmiamy Ptaki Zimą. W tym celu na lekcji przyrody oraz biologii zostały zorganizowane zajęcia prezentujące, które ptaki zimują w Polsce. Podczas lekcji szczególną uwagę zwrócono na to, w jaki sposób powinno się dokarmiać ptaki aby im nie zaszkodzić oraz kiedy należy zacząć to robić.

Z pomocą przyszli nam leśnicy  z Lasów Państwowych, którzy udostępniają wiele cennych wskazówek oraz filmy edukacyjne na temat bezpiecznego dokarmiania ptaków oraz tego, w jaki sposób możemy sami w domach wykonać przysmaki do naszych karmników.

Podczas dokarmiania ptaków zimą pamiętaj:

• Dokarmianie zacznij dopiero, gdy będzie duża pokrywa śniegu;
              • Jeśli zacząłeś dokarmiać ptaki, rób to regularnie i pilnuj żeby jedzenia nie zabrakło;
              • Nie używaj soli;
              • Nie dokarmiaj chlebem;
              • Nie syp nadmiaru karmy;
              • Obok karmnika postaw poidełko ze świeżą wodą;
              • Dbaj o higienę karmnika i miejsca dokarmiania.

W akcję czynnie włączyli się uczniowie Filip Kosowski oraz Kamil Trębacz z klasy 5A, którzy przygotowali karmniki dla ptaków. Natomiast klasa 3A wykonała prace plastyczne przedstawiające ptaki zimujące w Polsce w karmnikach oraz wykonała gazetkę tematyczną.

Zachęcam do obejrzenia filmu przygotowanego przez Lasy Państwowe (Echa Leśne TV):

• Gazetki ekologiczne

• 30.12.2021 11:23
            • Uczniowie każdej klasy w naszej szkole wykonali gazetkę o tematyce ekologicznej aby uświadomić sobie, a także innym jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne oraz jak nasze codzienne wybory jako konsumentów mogą wpływać na czystość Naszej Planety.

• II KONKURS PLASTYCZY „PosprzątaMY Polskę”

• 19.11.2021 17:54
            • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w II Konkursie Plastycznym „PosprzątaMY Polskę” organizowanym przez Firmę AVR Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie oraz Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie. Celem Konkursu było promowanie wśród dzieci i młodzieży postaw ekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem segregowania odpadów.

• 14 LISTOPADA DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

• 19.11.2021 17:34
            • W związku z Dniem Czystego Powietrza, który obchodzimy 14 listopada został udostępniony uczniom naszej szkoły film dokumentalny " Jedno życie i jedyna szansa, by pokonać smog", zrealizowany przez Fundację Polska Ziemia, a dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu" Poślij smoga do pieca".
            • Wyniki konkursu na plakat

• 03.11.2021 14:30
            • Wyniki konkursu ekologicznego na plakat pod hasłem:

„NAUCZĄ NAS DZIECI -JAK WYKORZYSTAĆ ŚMIECI”

I miejsce Lena Latko kl.III

II miejsce Hanna Bolko kl.III

III miejsce Julia Pasternak kl.III

Wyróżnienia za udział w konkursie:

Julia Trębacz kl.III

Krzysztof Kuczak kl.III

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 🙂

• NASZE HASŁA EKOLOGICZNE NA ROK SZKOLNY 2021/2022

• 03.11.2021 14:20
            • Pani Agnieszka Gągolska zachęciła uczniów do przygotowania haseł ekologicznych, które ozdobią nasze szkolne korytarze. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przygotowały piękne hasła, które przypominają nam jak ważna jest ekologia!