• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE!

• 29.04.2023 12:32
          • W tym roku Międzynarodowy Dzień Ziemi odbywał się w naszej szkole między 24 a 28 kwietnia pod hasłem: „ Chrońmy naszą planetę, bo jest piękna”. W tych dniach we wszystkich klasach prowadziliśmy szereg akcji zwracających uwagę na piękno, jak i na działania propagujące ochronę naszej planety.
            Uczniowie klas I – III wykonali plakaty obrazujące Planetę Ziemię, a także kodeks ekologa oraz prace plastyczne pokazujące piękne elementy naszej przyrody.
            Uczniowie klasy IV prowadzili długoterminowe doświadczenie dotyczące biodegradacji odpadów. W tym celu zakopali w ziemi papier, puszkę metalową, butelkę typu pet. Po upływie 7 miesięcy wykopali odpady. Papier został zupełnie rozłożony, puszka też natomiast wykopana butelka jest w stanie idealnym. Uczniowie wykazali, dlaczego warto segregować śmierci. Szczególnie butelki typu pet nie są biodegradowalne.
            Uczniowie klas V przygotowali plakaty na temat krajobrazów świata. Natomiast klasy VI uczestniczyły w projekcie realizowanym przez uczniów z klasy VIII a, oglądając prezentacje wybranych Parków Narodowych występujących w Polsce.
            Ogłoszone zostały także wyniki szkolnego konkursu z okazji Dnia Ziemi na pracę plastyczną, lapbook lub broszurę informacyjną przedstawiającą wybrany Park Narodowy występujący w Polsce.

Koordynatorzy:
            A. Gągolska