• fot. W. Bogacki, ZSP w Młoszowej
          • Robotyka w klasie 5a

Każda para uczniów wykonała inną pracę. Były karuzele, huśtawki, czujniki kolorów, motyl, a nawet prom kosmiczny. Jak zwykle uczniowie świetnie sobie poradzili, a ja z zachwytem przyglądałam się młodym programistom.

B. Szewczyk

• 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Trzebińskie obchody tego święta rozpoczęto uroczystą Mszą św. w Kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła, a następnie przemaszerowano ul. Piłsudskiego na trzebiński rynek. Po przywitaniu gości przez burmistrza miasta Jarosława Okoczuka, została wciągnięta flaga na maszt. Uczniowie ze szkół w Myślachowicach i Psarach zaprezentowali program artystyczny. Naszą szkołę prezentowali: Aleksandra Klimkowaska, Julia Janikowska, Natalia Czapor, Weronika Ochwat, Filip Dudek, Hubert Gorczyca oraz Wiktor Bogacki.

• Mistrzyni Szymborska

Od kilku miesięcy uczniowie klasy: 4, 5a, 6b i 8a, biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Mistrzyni Szymborska. Co zrobili do tej pory? "Ulepili" lepieje (kl. 4, 5a), tworzyli kolaże oraz wyklejanki, na których prezentowali obrazy poetyckie (kl. 6b i 8a), brali udział w rozmaitych zadaniach konkursowych: śpiewali oraz recytowali wiersze, a także wykonywali portrety noblistki. Czytali i interpretowali wiersze Wisławy Szymborskiej. Ostatnio zmierzyli się z kreatywnym zadaniem w Klasowym Konkursie Fotograficznym Bądź jak Szymborska. Powstały wspaniałe prace! Piętnaścioro uczniów pokusiło się o wcielenie się w postać noblistki. Oto zdjęcia tych, którzy dosłali wersję elektroniczną fotografii i zgodzili się na publikację. Czy umiecie rozpoznać swoich znajomych ze szkoły? Galeria będzie uzupełniana.

• Majowe Święta Narodowe

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Już niedługo będziemy obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 232 lata od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie, a drugą na świecie Konstytucję. Najważniejszym zadaniem Sejmu było uporządkowanie spraw ustrojowych Rzeczypospolitej. Ustawa regulowała prawa i obowiązki mieszkańców Rzeczypospolitej oraz zasady władzy państwowej.

• Dobra lekcja współpracy!

Uczniowie klasy 6a współpracując w grupach stworzyli piękne lapbooki w ramach powtórzenia wiadomości o rybach, płazach i gadach. Takie lekcje są ciekawym doświadczeniem, które uczy, że współpraca daje nam bardzo wiele korzyści. Wykonując wspólny projekt możemy zarówno wspólnie uczyć się, jak i bawić.

• Nauka przez zabawę

Uczniowie z klasy 8a oraz 8b poznawali szeregi homologiczne węglowodorów oraz pochodnych węglowodorów budując modele ich cząsteczek z plasteliny i wykałaczek podczas lekcji chemii.

Wszyscy dobrze się przy tym bawili!

• NASI TANCERZE Z KLASY 5a

Uczniowie z klasy 5a : Igor Gędoś, Jakub Szyguła, Olivier Godyń, Aleksandra Jaroń oraz Izabela Brzózka tańczą Street Dance w formacji RDS Super Mini w szkole tańca Royal Dance Studio. Sezon turniejowy zaczęli już w marcu i mają na swoim koncie już pierwsze wygrane, miedzy innymi:

I miejsce - Chyże Nóżki w Krakowie

• Klasa 5a, grupa 1.

Poniedziałkowa grupa informatyki ukończyła zajęcia z robotyki 17 kwietnia. Zadaniem uczniów było zbudowanie huśtawki i zaprogramowanie jej ruchów. Zadanie nie było bardzo łatwe, niektóre huśtawki wykonywały całe obroty :-). Natomiast niektórym uczniom udało się zbudować dwa działające modele. Oliwier i Maksymilian zbudowali również karuzele.

• Życzenia

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego życzymy WIELKANOCY pełnej wiosennej radości i nadziei.

Przerwa świąteczna trwa od czwartku do wtorku (06.04 - 11.04).

• II Gminny Konkurs Matematyczny "Głowołamacze"

W piątek 31.03.2023 r. drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie Wojciech Babiarz klasa II, Aleksander Feliksik klasa II, Polina Hryhoruk klasa III i Franciszek Ćwik klasa III zajęła I miejsce w II Gminnym Konkursie Matematycznym "Głowołamacze" pod honorowym patronatem Burmistrza Trzebini Jarosława Okoczuka oraz Banku PKO BP. W konkursie brało udział 12 drużyn spośród uczniów klas II i III szkół naszej gminy. Składamy serdeczne gratulacje naszym zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów!

• Finał projektu fotografii organicznej – Dary Matki Natury

We wrześniu 2022r. uczniowie klasy 5b naszej szkoły wraz z wychowawcą Moniką Popielą rozpoczęli realizację projektu związanego z fotografią organiczną, który został nazwany Dary Matki Natury. Fotografia organiczna to sposób na nietypowe zdjęcia, które powstają poprzez połączenie papieru fotograficznego, materii organicznej – czyli na przykład roślin, pożywienia – a następnie skropione wodą zostają wystawione na działanie promieni słonecznych. Przewodnikiem, instruktorem i mistrzem był dla nas Pan Karol Mroziewski, prowadzący Pracownię Fotograficzną – Fotoklub Trzebińska Kinematografia. Cały Projekt powstał we współpracy Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Młoszowej z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini.

• Dzień Idola!

W piątek Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole "Dzień Idola". Uczniowie przebrali się za swoich idoli, dzięki temu można było podziwiać znanych celebrytów, youtuberów, postacie z filmów, seriali oraz bajek, a także ratowników medycznych, żołnierzy, czy prawników.

Wszyscy uczniowie doskonale się bawili!

• Klub Wyspiańskiego
      • Urząd Miasta w Trzebini