• fot. W. Bogacki, ZSP w Młoszowej
          • Podziękowania

Dziś otrzymaliśmy podziękowania od Organizatorów Ogólnopolskiego Projektu "Mistrzyni Szymborska". Razem z nami wzięło w nim udział 1442 placówek z całej Polski. Ze swojej strony dziękuję szczególnie uczniom z klas: 4, 5a, 6b i 8a. Załączam również wyrazy uznania dla uczestników konkursów z pozostałych klas. To dzięki Waszej pomysłowości i zaangażowaniu powstały m.in.: gazetki o Wisławie Szymborskiej, lepieje, obrazy poetyckie do wierszy poetki, zdjęcia, recytacje oraz występy muzyczne. Brawa dla Was!

• Wycieczka do Wrocławia

Klasa 5b przedstawia fotorelację z trzydniowej wycieczki do Wrocławia, która odbyła się 5-7 czerwca 2023 roku. Zobaczyliśmy:

• spektakularne Afrykarium i zoo wrocławskie,
            • ciekawe tańczące fontanny i ogród japoński,
            • nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis,
            • przepiękny Ostrów Tu
          • Wycieczka do Funzeum

Uczniowie klas 1a i 1b udali się na wycieczkę do Funzeum - Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach. Młodzi poszukiwacze przygód wraz z wizytą w kolejnych salach coraz bardziej zagłębiali się w baśniowy świat koloru. Mieli również okazję zaprojektować swoje zwierzątko, które ożyło pod wpływem technologii komputerowej. Na zakończenie uczniowie mogli się wesoło bawić w basenie pełnym kulek.

• Druk 3D

Wiktor Bogacki przygotował pierwszy projekt do wydruku na drukarce 3D. Następnie sam go wydrukował i nauczył wszystkich uczniów z klasy 8a jak należy to zrobić. Logo naszej szkoły wyszło świetnie, ciekawe jak wyjdzie niespodzianka dla naszych nauczycieli matematyki, która jeszcze się drukuje :-)

• Roboyka w klasie 4a

Ostatnia grupa zakończyła zajęcia z robotyki. Najmłodsi poradzili sobie całkiem nieźle. Wszystkim grupom udało się zbudować i zaprogramować swojego robota. Były pojazdy, karuzele i mechaniczne potwory. Brawo dla czwartoklasistów.

• Dzień Dziecka - Konkurs Mam Talent

1 czerwca - Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się kolejną edycją szkolnego Konkursu Mam Talent. Nasi utelentowani uczestnicy, zaprezentowali się przed szerokim gronem odbiorców - uczniów i nauczycieli - oraz przed jury. W tym roku do udziału w pracach jury organizatorki konkursu, p. Irmina Jaroszkiewicz i p. Patrycja Gąsiorowska, zaprosiły: p. Angelikę Szymiec - Ząbek, p. Ewę Morawę - Banasik, p. Dorotę Martens - Kudaj.

• Spotkanie z p. Katarzyną Kudybą

11.05.’23 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla rodziców wszystkich uczniów szkoły.
            Psycholog i pedagog Pani Katarzyna Kudyba podczas spotkania opowiedziała o tym co robić, żeby cyberprzestrzeń nie stała się dla dzieci i nastolatków najważniejszym miejscem na ziemi; pokazała co robić, aby nie dać się nabrać na mechanizmy cyfrowego ogłupienia wykorzystywane często przez marketerów, oraz podpowiedziała rodzicom kiedy powiedzieć stop i na jakich zasadach oprzeć domową etykietę internetową.
            Dziękujemy pani Prowadzącej za wspaniały przekaz treści i Wszystkim rodzicom, którzy przybyli na spotkanie.

• SUKCES, SUKCES!

Miło mam zakomunikować, że uczennica klasy drugiej GLORIA BRZÓZKA zdobyła
            wyróżnienie w IX POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH O PUCHAR
            STAROSTY CHRZANOWSKIEGO organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini
            przy współudziale Trzebińskiego Centrum Kultury oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno –
            Wychowawczego w Chrzanowie. Nasza uczennica śpiewała piosenkę pt. „Piosenka
            drewnianych lalek”.
            Gloria może się również poszczycić zajęciem drugiego miejsca w KONKURSIE PIOSENKI
            RELIGIJNEJ – ŚPIEW SOLOWY w kategorii klas I - III zorganizowanym w ramach XXIV Dni
            Kultury Chrześcijańskiej.

• I po egzaminach...

Drodzy ósmoklasiści jesteśmy z Was dumni. Frekwencja 100% przez trzy dni! Miło było patrzeć na Wasze skupione twarze, gdy pisaliście egzaminy do ostatnich sekund. Naprawdę daliście z siebie wszystko. Dziękujemy.

• Zabrze - zwiedzanie kopalni Guido

4 maja klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Zabrza. Uczniowie przepłynęli najdłuższą Sztolnią Królowej Luizy (1100m), przespacerowali się wyrobiskiem byłej kopalni oraz mieli okazję spotkać Skarbnika i Utopka. Po wędrówkach podziemnymi korytarzami mogli wykonać własnoręcznie czarne mydła, aby rodzice mogli ich poznać po szychcie na grubie. ;-)

• Klub Wyspiańskiego
      • Urząd Miasta w Trzebini